

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.001 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40 Ω |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 787.4 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 30 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.001 % |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8541600060 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 0.8 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 612
Distributors
pcbx
Unit Price$0.60101
Ext.Price$0.60101
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.60101 | $0.60101 |
| 10 | $0.38557 | $3.85570 |
| 25 | $0.35947 | $8.98675 |
| 50 | $0.33513 | $16.75650 |
| 100 | $0.33427 | $33.42700 |
| 300 | $0.32997 | $98.99100 |
| 500 | $0.32573 | $162.86500 |
| 1000 | $0.32316 | $323.16000 |
| 3000 | $0.31362 | $940.86000 |
| 5000 | $0.30436 | $1521.80000 |
